تحلیلگران: راه بیت کوین برای جهش تا ۵۷هزار دلار باز است

برخی از تحلیلگران بازار ارز دیجیتال می‌گویند مسیر بیت کوین برای جهش تا سطح ۵۷٬۰۰۰ دلار باز است و این ارز دیجیتال مقاومت سختی پیش روی خود ندارد. از طرفی اما، عده‌ای دیگر معتقدند روند صعودی بیت کوین ممکن است در ادامه با سقوطی موقتی همراه شود.

به گزارش کوین تلگراف، احساسات سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال هفته گذشته به‌طور قابل‌توجهی بهبود یافت. هم‌اکنون بیت کوین در نزدیکی ۴۸٬۰۰۰ دلار نوسان می‌کند و اتریوم هم سعی دارد خودش را بالای محدوده ۳,۴۰۰ دلار نگه دارد.

بیت کوین در ابتدای روز معاملاتی ۲۸ مارس (۸ فروردین) توانست مقاومت ۴۵,۰۰۰ دلاری را بشکند. این ارز دیجیتال در ادامه خودش را به محدوده ۴۸,۰۰۰ دلار رساند و از آن زمان، در اطراف این محدوده در حال نوسان بوده است. حال، تعدادی از تحلیلگران این سؤال را مطرح کرده‌اند که آیا بیت کوین می‌تواند خودش را تا قیمت ۸۰,۰۰۰ دلار برساند یا خیر.

تحلیلگران: راه بیت کوین برای جهش تا ۵۷هزار دلار باز است
نمودار روزانه قیمت بیت کوین به دلار.

در ادامه نظر تعدادی از تحلیلگران درباره آینده روند صعودی بیت کوین را بررسی می‌کنیم و توضیح می‌دهیم که در صورت عقب‌نشینی یا صعود این ارز دیجیتال چه سطوحی را باید زیرنظر داشته باشیم.

بیت کوین از میانگین متحرک یک‌ساله مهم خود عبور کرده است

فیلیپ سوئیفت (Philip Swift)، تحلیلگر مشهور و مستقل بازار ارزهای دیجیتال، باور دارد که تحلیل‌های ساده معمولاً بهترین تحلیل‌ها هستند. او با انتشار نمودار زیر، قیمت بیت کوین را با میانگین متحرک یک‌ساله آن مقایسه کرده است.

تحلیلگران: راه بیت کوین برای جهش تا ۵۷هزار دلار باز است
نمودار روزانه قیمت بیت کوین به دلار.

سوییفت می‌گوید:

قیمت بیت کوین دوباره به بالای میانگین متحرک یک‌ساله (خط زردرنگ) رسیده است. تاریخ نشان داده است که این سطح اهمیت زیادی برای بیت کوین دارد و نشانه شروع یک روند صعودی است.

شاید محدوده ۴۵هزار دلار بتواند نقطه ورود خریداران باشد

معامله‌گر ناشناسی به‌ نام فونیکس (Phoenix) توضیح داده است که در صورت عقب‌نشینی بیت کوین معامله‌گران می‌توانند از چه قیمتی به‌عنوان نقطه ورود استفاده کنند. او با انتشار نمودار زیر در توییتر، روند احتمالی این ارز دیجیتال در چند هفته آینده را نشان داده است.

تحلیلگران: راه بیت کوین برای جهش تا ۵۷هزار دلار باز است
نمودار شش‌ساعته قیمت بیت کوین به دلار.

فونیکس می‌گوید:

افرادی که نتوانسته‌اند در نقطه ورود خوبی روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند، می‌توانند امیدوار باشند که بیت کوین دوباره به محدوده ۴۵,۰۰۰ دلار برسد تا بتوانند در قیمت خوبی خرید کنند. با این حال، در بازار بیت کوین معمولاً نقطه ورود بی‌نقصی وجود ندارد. به نظر من، اگر بیت کوین بتواند با قدرت از این کانال عبور کرده و به‌سمت بالا حرکت کند، می‌توان گفت روند صعودی آغاز شده است.

تا ۵۷هزار دلار مقاومت چندانی وجود ندارد

تحلیلگر ناشناس دیگری به‌ نام رکت کپیتال (Rekt Captial) درباره سطوحی صحبت کرده است که در صورت افزایش قیمت بیت کوین، معامله‌گران باید مراقب آنها باشند. او با انتشار نمودار زیر نشان داده است که قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند بدون هیچ مانعی به‌زودی به ۵۷,۰۰۰ دلار برسد.

تحلیلگران: راه بیت کوین برای جهش تا ۵۷هزار دلار باز است
نمودار یک‌ماهه قیمت بیت کوین به دلار

رکت کپیتال گفته است:

از نظر تکنیکال، اگر تا انتهای ماه مارس (۱۱ فروردین)، بیت کوین در نمای ماهانه خود بتواند محدوده ۴۷,۰۰۰ دلار را به حمایت تبدیل کند، در مسیر رسیدن به ۵۷,۰۰۰ دلار با مقاومت کمی مواجه خواهد بود.

تحلیلگران: راه بیت کوین برای جهش تا ۵۷هزار دلار باز است

5 Replies to “تحلیلگران: راه بیت کوین برای جهش تا ۵۷هزار دلار باز است”

  • Leave a comment